Rulet sistemi - Oskar, Fibonači, Martingale i drugi rulet sistemi
Na samom početku želimo da napomenemo kako rulet sistemi nisu nikakav garant dobitka. Ovo je igra na sreću i upravo je ona glavni faktor koji određuje dobitnike.
Rulet sistemi vam mogu koristiti kao neka vrsta vodilje oko toga po kom sistemu ulagati novac, kako bi vaša igra i ulaganja bili smisleni.
Sigurno je da ne želite da uhvatite sebe kako svoja ulaganja tokom igre raspolažete nasumično i bez ikakvog smisla.
Za vas smo pripremili pojašnjenje najpopularnijih rulet sistema. Preporuka je da ih pročitate pre nego što krenete sa igrom, ali i da pre toga u našem blog članku saznate rulet pravila i kako se igra ukoliko do sada niste upoznati.
Na našem sajtu možete i igrati Evropski rulet i osetiti čari pravih uzbuđenja, koja su udaljena na svega nekoliko klikova od vas.
Martingale sistem
Martingale je jedan od najpoznatijih i najčešće korišćenih kada su u pitanju rulet sistemi, kako u svetu ruleta, tako i u drugim igrama na sreću.
Njegova privlačnost leži u jednostavnosti i teoretskoj efikasnosti, ali je važno razumeti principe, prednosti, mane, kao i praktične aspekte primene.
Igrač započinje sa određenim osnovnim ulogom na takozvane "even money" opklade, koje uključuju crno/crveno, par/nepar, 1-18/19-36. Prilikom ovih opklada, postoji približno 50:50 % šansi za dobitkom zbog polja sa brojem 0.
Osnova Martingale sistema je dupliranje uloga nakon svakog gubitka.
Ovaj proces se ponavlja dok igrač ne ostvari dobitak, nakon čega se vraća na početno ulaganje. Ideja je da svaki dobitak ne samo da vraća prethodne gubitke, već i donosi profit u visini početnog uloga.
Jedna od ključnih prednosti Martingale sistema je njegova jednostavnost i lakoća primene, čak i za početnike. Teoretski, ovaj sistem garantuje povraćaj prethodnih gubitaka i stvaranje minimalnog profita, pod uslovom da igrač ima dovoljno sredstava za nastavak igre.
Međutim, glavne mane sistema uključuju potrebu za značajnim kapitalom zbog brzog rasta uloga u nizu gubitaka, kao i postojanje gornjih limita uloga u većini kazina, što može ograničiti primenu sistema.
Prilikom korišćenja Martingale sistema, igrači treba da budu veoma oprezni. Važno je postaviti jasne granice za gubitak i imati dovoljan budžet za izdržavanje potencijalnih dugih serija gubitaka. Preporučuje se izbegavanje stolova sa niskim limitima uloga i igranje na stolovima sa visokim ograničenjima ili u online kazinima bez ograničenja uloga.
Postoje različite varijacije Martingale sistema, kao što su Obrnuti Martingale, poznat i kao Paroli sistem, gde se ulaganje povećava nakon dobitka, a smanjuje nakon gubitka, kao i agresivnije verzije koje uključuju veće množenje uloga nakon gubitaka.
Martingale sistem, iako jednostavna i privlačna, nosi sa sobom značajne rizike. Ključ uspeha u njenoj primeni leži u odgovornom igranju, razumevanju rizika, i postavljanju jasnih granica.
Paroli sistem (Obrnuti Martingale)
Paroli sistem, poznat i kao Obrnuti Martingale sistem, deo je rulet sistema koji se zasniva na potpuno suprotnom principu od tradicionalnog Martingale sistema.
Dok se u Martingale sistemu ulog udvostručava nakon svakog promašaja, u Paroli sistemu ulog se duplira nakon svake pobede, sa idejom da se iskoristi sreća i potencijalni niz dobitaka. Ovaj pristup nudi zanimljivu perspektivu i različit način upravljanja rizikom.
Kod Paroli sistema igrač počinje sa određenim osnovnim ulogom i udvostručuje ga nakon svake pobede. U slučaju gubitka, ulog se vraća na početni iznos. Cilj je iskoristiti niz dobitaka kako bi se povećali dobici, dok se istovremeno ograničavaju gubici, jer se u slučaju gubitka klađenje vraća na početno ulaganje, što je uglavnom relativno nizak ulog.
Jedna od glavnih prednosti Paroli sistema je njegova sposobnost da ograniči gubitke. Pošto igrač udvostručuje uloge koristeći dobitke od prethodnih rundi, rizik je ograničen na početni ulog. Ovo je psihološki lakše za igrače, jer se ne koriste dodatna sredstva iz njihovog budžeta nakon gubitka. Takođe, ovaj sistem nudi mogućnost većih dobitaka tokom dobrih serija, što može biti posebno privlačno za igrače koji vole da se klade agresivnije kad im ide dobro, pa su rulet sistemi ovog tipa odlična šansa za prava uzbuđenja.
Glavni nedostatak ovog sistema je da svaki gubitak može izbrisati dobitke akumulirane tokom niza dobrih serija. Dakle, uprkos kontroli nad gubicima, potrebno je imati disciplinu i jasan plan za zaustavljanje serije dupliranja.
Kada se koristi Paroli sistem za rulet, važno je unapred odrediti koliko puta će igrač udvostručiti svoj ulog nakon dobitaka. Odluka o broju progresija treba da bude bazirana na individualnim preferencijama i toleranciji rizika igrača. Neki mogu preferirati da se zaustave nakon tri ili četiri progresije, dok bi drugi mogli ići na veći broj progresija u potrazi za većim dobitkom.
Matematička verovatnoća uspeha u Paroli sistemu, kao i kod Martingale sistema zavisi od igre na spoljašnje opklade (crveno/crno, par/nepar, 1-18/19-36), koje imaju približno 50% šansu za dobitak. Međutim, zeleno polje na ruletu (nula) smanjuje ove šanse, pa stvarna verovatnoća nije tačno 50%. Dugoročno, šanse za višestruke uzastopne dobitke su relativno niske, što ukazuje na to da igrači mogu imati puno kratkoročnih gubitaka i nekoliko velikih dobitaka.
Paroli sistem za rulet nudi zanimljivu alternativu standardnom pristupu klađenja. Iako nudi mogućnost za velike dobitke tokom dobrih serija, igrači koji koriste Paroli sistem moraju biti disciplinovani, imati jasan plan za zaustavljanje serije dupliranja, i biti svesni da niti jedan sistem ne može u potpunosti prevazići prednost kuće u ruletu. Tako da iako rulet sistemi poput ovog mogu biti odlična poluga za osvajanje visokih dobitaka, preporučuje se dobro upoznavanje sa mogućnostima i šansama pred samu igru.
Oskarov sistem za rulet
Oscar's Grind, poznat i kao "Oskarovo mlevenje" na srpskom jeziku, je rulet sistem koja se fokusira na očuvanje bankroll-a i postizanje konzistentnih, ali manjih dobitaka.
Ovaj sistem je dobio ime po igraču poznatom kao Oskar, koji je, prema anegdotama, koristeći ovaj metod nikada nije zabeležio gubitak u kazinima Las Vegasa. Sistem se bazira na metodičnom i promišljenom povećanju uloga, sa ciljem ostvarivanja skromnog profita od jedne jedinice uloga u svakoj seriji klađenja.
Osnovna pravila Oscar's Grind sistema uključuju postavljanje početnog uloga koji treba da bude najniži mogući ulog za taj sto. Ovo je važno kako bi igrač izbegao prebrzo dostizanje maksimalnog uloga. Nakon svakog gubitka, ulog ostaje isti, dok se nakon svake pobede povećava za jednu odabranu jedinicu. Međutim, važno je naglasiti da se povećava samo ako to neće rezultirati ostvarivanjem većeg profita od jedne jedinice za celu seriju.
Evo i primera kako sistem funkcioniše:
- Ulog od 1 jedinice – gubitak = profit: -1;
- Ulog od 1 jedinice – gubitak = profit: -2;
- Ulog od 1 jedinice 1 – dobitak = profit: -1;
- Ulog od 2 jedinice – gubitak = profit: -3;
- Ulog od 2 jedinice – dobitak = profit: -1 (ulog za sledeću opkladu ostaje 2, a ne 3 jer bi opklada sa ulogom 3 dala profit +2, a cilj serije je profit od +1)
- Ulog od 2 jedinice – dobitak = profit: +1 (niz završen jer je postignut profit od +1).
Jedna od glavnih prednosti ovog sistema je što on minimizira rizik velikih gubitaka. S obzirom na to da igrač ne povećava svoj ulog nakon gubitka, već samo nakon dobitka, kapital se troši sporije. Cilj sistema je ostvarivanje malog, ali konzistentnog profita, što čini “Oskarovo mlevenje” pogodnim za igrače koji preferiraju manji rizik i duže opstajanje u igri u skladu sa budžetom. Sistem je prilagodljiv i može se koristiti na različitim vrstama opklada, ali je najčešće primenjen na opklade koje nude dvostruki povrat, kao što su crno/crveno, par/nepar, 1-18/19-36.
Dugoročna perspektiva i ograničenja stola mogu ograničiti efikasnost Oscar's Grind sistema. Maksimalni ulog stola može biti problem u situacijama dugih gubitničkih serija. Iako rulet sistemi poput ovoga pomažu u kontrolisanju gubitaka, serija loših rezultata može dovesti do situacije gde igrač mora da nastavi seriju sa visokim ulozima, što može biti rizično.
Fibonacci sistemi za rulet
Fibonacci rulet sistem, koji nosi ime po čuvenom italijanskom matematičaru (Leonardo Fibonacci), jedan je od popularnih sistema klađenja u ruletu.
Ovaj sistem se oslanja na Fibonacci niz brojeva, gde je svaki broj u nizu zbir prethodna dva. Niz obično počinje sa 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, i tako dalje. Ovaj sistem se razlikuje od agresivnijih poput Martingale-a, jer ne podrazumeva dupliranje uloga nakon gubitka, već umesto toga koristi manje rizičnu metodu povećanja uloga.
Osnovni principi Fibonacci sistema uključuju klađenje na opklade koje daju skoro 50% šanse za dobitak, kao što su crveno/crno, par/nepar. Igrač počinje sa klađenjem koristeći prvi broj u Fibonacci nizu. U slučaju gubitka, igrač se pomera na sledeći broj u nizu za određivanje visine sledećeg uloga. Ako igrač dobije, on se vraća za dva koraka unazad u nizu. Ako je na početku niza, igrač jednostavno ponovo počinje sa prvim brojem.
Jedna od glavnih prednosti Fibonacci sistema je da je manje agresivan od nekih drugih sistema kao što je Martingale. Ovo znači da igrači neće brzo doseći maksimalni limit stola i mogu kontrolisati svoje gubitke efikasnije. Međutim, nedostatak ovog sistema je da veliki gubici mogu nastati tokom dugih gubitničkih nizova, jer se ulozi postepeno povećavaju. Osim toga, sistem poništava samo poslednja dva gubitka, što znači da serija gubitaka zahteva više dobitaka za oporavak izgubljenog.
U praktičnoj primeni, Fibonacci sistem zahteva disciplinu i čvrsto praćenje niza. Igrači moraju biti svesni da iako je rizik manji u poređenju sa time kako funkcionišu neki drugi rulet sistemi koji su malo agresivniji, dugi gubitnički nizovi mogu i dalje rezultirati značajnim gubicima. Takođe, važno je imati dovoljno sredstava za nastavak igre prema ovom sistemu, posebno ako se nađu u dužem gubitničkom nizu.
Rulet sistem Dalamber (D’Alember) - Piramidalna šema
Sistem je dobio ime po francuskom matematičaru Jean-Baptiste le Rond d'Alembert-u i smatra se jednim od konzervativnijih pristupa klađenju. Ovaj sistem se bazira na postepenom povećanju ili smanjenju uloga, suprotno od agresivnijih sistema.
D’Alembertov sistem se primenjuje na opklade sa jednakim šansama, kao što su crno/crveno, parno/neparno itd. Sistem počinje određivanjem osnovnog uloga, koji bi idealno trebalo da bude mali deo igračevog ukupnog budžeta.
Nakon svakog promašaja, ulog se povećava za jednu osnovnu jedinicu, dok se nakon svakog dobitka ulog smanjuje za jednu osnovnu jedinicu. Ključna karakteristika ovog sistema je da igrač nikada ne smanjuje ulog ispod osnovne jedinice, bez obzira na broj uzastopnih dobitaka.
Prednost D’Alembert-ovog sistema je u njegovoj stabilnosti. Za razliku od Martingale sistema, igrači ne udvostručuju svoje uloge, već ih postepeno povećavaju ili smanjuju. To znači da neće tako brzo isprazniti svoj budžet u slučaju dužeg niza gubitaka. Takođe, ovaj sistem pruža priliku da se gubici povrate tokom niza dobitaka.
Međutim, sistem ima i svoje mane. Glavna slabost leži u činjenici da dugi nizovi gubitaka mogu rezultirati velikim akumuliranim gubicima, koje može biti teško povratiti čak i nakon serije dobitaka. Takođe, uspešnost ovog sistema počiva na pretpostavci da će ishodi opklada na duže staze biti izbalansirani, što nije uvek slučaj.
Ovaj sistem je pogodan za igrače koji preferiraju konzervativniji pristup klađenju i koji žele da duže vreme provode igrajući, uz postepene promene u ulozima.
Postoji i varijacija sistema poznata kao Agresivni D’Alembert, koja nastoji da prevaziđe neke od problema standardnog sistema. U ovoj varijanti, umesto smanjenja uloga nakon dobitka, igrač održava isti nivo uloga sve dok ne dođe do gubitka, kada ponovo podiže ulog za jednu jedinicu. Ova varijanta može pomoći igračima da povrate prethodno izgubljeni novac tokom dobitnog niza, ali i dalje postoji rizik od povećanja gubitaka u slučaju nastavka loših rezultata.
Labušerov (Labouchère) sistem za rulet
Labušerov sistem za rulet, poznat i kao sistem otkazivanja, predstavlja jedan od komplikovanijih pristupa. Ovaj sistem, koji nije originalno kreiran za rulet, ali se pokazao efikasnim u toj primeni, zahteva od igrača da unapred planira svoje uloge i ciljeve. Sistem je negativne progresije, što znači da se veličina uloga povećava nakon gubitka, ali na jedinstven i postepen način.
Labušerov sistem se bazira na kreiranju niza brojeva koji predstavljaju jedinice uloga. Igrač određuje koliko novca želi da osvoji i na osnovu toga kreira niz. Na primer, ako je cilj da se osvoji 10 jedinica, igrač može kreirati niz poput 1-2-3-4. Ulog za svaku opkladu je zbir prvog i poslednjeg broja u nizu. Ako igrač dobije, onda precrta prvi i poslednji broj u nizu. U slučaju gubitka, iznos izgubljene opklade se dodaje na kraj niza.
Za primenu ovog sistema, igrač postavlja opklade na opklade sa jednakim šansama, poput crveno/crno, par/nepar. Na primer, ako je početni niz 1-2-3-4, prvi ulog bi bio 5 (1+4). Ako igrač pobedi, onda precrtava 1 i 4, ostavljajući niz 2-3. Sledeći ulog bi bio 5 (2+3). Ako igrač izgubi, onda dodaje izgubljeni ulog na kraj niza, stvarajući novi niz 1-2-3-4-5. Proces se nastavlja dok se svi brojevi ne precrtaju, što znači da je igrač postigao ciljani profit.
Glavna prednost ovog sistema je da pruža veću fleksibilnost i kontrolu nad ulozima, dok potencijalni gubici nisu toliko drastični, jer igrač ne udvostručava svoje uloge nakon svakog gubitka. Međutim, sistem može postati komplikovan, posebno u slučaju dužih nizova gubitaka. Dodavanje novih brojeva u niz može dovesti do značajnih uloga i brzog iscrpljivanja budžeta igrača.
Praktična primena Labušerovog sistema zahteva dobru pripremu i disciplinu. Igrači bi trebali imati jasno definisan cilj dobitka i biti spremni na mogućnost promene ili resetovanja sistema ukoliko se situacija na stolu promeni. Preporučuje se da igrači postave limit za dužinu niza i budu spremni da napuste igru kada se taj limit dostigne.
Koji će rulet dobitni sistem biti pogodan za vas, stvar je sreće, dok svaki od njih može biti koristan kako bi usmerio vaša ulaganja i dao vam pravac tokom igre. Prema tome, ne možemo reći koji je rulet sistem najbolji, ali smo za vas predstavili one najpopularnije među igračima.
Neki od njih su namenjeni za one koji su pripremili veći budžet, dok su drugi pak sjajni kao opcija za one kojima je važno da se što duže zadrže u igri radi dobre zabave. Nadamo se da ste uvideli koji rulet sistemi najbolji mogu biti baš za vas, kao i da ćete odabrati onaj koji najviše odgovara vašem stilu igre.
Na vama je da izaberete sisteme i rulet strategije koji vam najviše odgovaraju i uplovite u svet pravih uzbuđenja.
Balkan Bet online kladionica obezbedila je mogućnost za sve posetioce sa registrovanim nalogom da uživaju kako u Evropskom ruletu, tako i u verzijama rulet online igara sa pravim voditeljima.
Sve što je potrebno jeste da registrujete nalog na Balkan Betu, prebacite sredstva i uživate u ovoj adrenalinskoj igri kada god poželite!