Esports Srbija - takmičenja, timovi, igre i klađenje

Esports Srbija - takmičenja, timovi, igre i klađenje

Sve o tome kako se razvija e sport u Srbiji i svetu. Koje su najpopularnije igre, najbolji timovi i najveća takmičenja kod nas i na globalnom nivou.

Nekada hobi ili zabava, danas veoma ozbiljna industrija u ekspanziji, kako u svetu, tako sve više i kod nas.

O tome svedoči veliki broj turnira i takmičenja na domaćem i međunarodnom nivou, dok su naši timovi sve zapaženiji kada su u pitanju neke od najpopularnijih igara kao što su Counter Strike i LOL.

Verovali ili ne, turnire na najvećem svetskom nivou samo uživo prati po par desetina hiljada ljudi sa lica mesta, dok je brojka stotinama puta veća kada je reč o onima koji mečeve prate online.

Sve je više ljubitelja klađenja na profesionalne mečeve timova koji igraju video igre. Odlične kvote očekuju vas za esports klađenje na vašem omiljenom Balkan Bet online sajtu za klađenje.

Ukoliko i sami želite da se opkladite na svoje omiljene e sport timove, sve što je potrebno da uradite jeste da registrujete nalog na Balkan Betu, prebacite sredstva na nalog i upustite se u ovu sjajnu zabavu.  

Slot avantura

E sport Srbija - napredak i razvoj

Iako je e sport u Srbiju stigao relativno kasno u odnosu na neke druge naprednije države, ne može se osporiti napredak koji je učinjen za prilično kratko vreme.

Dok je širom sveta organizovan veliki broj turnira sa pozamašnim brojem igrača, Srbija konačno potpada pod uticaj ovog trenda, posebno od 2016. godine kada ne samo naša zemlja, već ceo region bivaju umreženi.

Kada je u pitanju esports Srbija i ostale države regiona mogu da zahvale najvećim kompanijama Riot Games i Fortuna Esports koje su svojom saradnjom uspele da dovedu veliku scenu e sporta na ove prostore.

U Srbiji je osnovan i savez za e sports pod nazivom Serbian Esports Federation i danas je krovna esports organizacija i glavni pokretač razvoja e sporta kod nas.

Evo i koji su zadaci saveza

  • uspostavljanje standarda za sve klubove, igrače, sudije;
  • uspostavljanje standarda za organizaciju internacionalnih takmičenja u Srbiji;
  • organizacija međunarodnih turnira;
  • upoznavanje javnosti sa svim pozitivnim i negativnim aspektima igara.

Srbija je danas članica Međunarodne Esports federacije i zemlja sa velikim brojem zaljubljenika u igrice, koji pored rekreativne zabave, i ovde predstavljaju našu zemlju u najboljem svetlu.

Jedini smo iz regiona imali predstavnike na velikom Games of Future takmičenju, nakon čega je ubrzo savez potpisao ugovor sa organizatorima ovog turnira da Srbija bude organizator kvalifikacija za ovaj turnir za zemlje Balkana.

Organizacija “RUR” je dala poseban doprinos na nivou naše zemlje u razvoju esports Srbija scene organizovanjem prvih velikih turnira sa nagradnim fondovima, dok su posebno popularni turniri u igricama Dota 2, League of Legends, Conuter-Strike: GO. 

Esports klađenje za potpunu zabavu

Esports klađenje podrazumeva ulaganje novca na ishode mečeva u video-igrama, kao što su Dota 2, Warcraft, Call of Duty, League of Legends, Counter-Strike 2, King of Glory, Starcraft 2, Valorant, Rainbow Six, Warcraft 3, Arena of Valor, Mobile Legends, Deadlock i LoL Esport

Postoji nekoliko vrsta klađenja, uključujući fiksne kvote, privatno klađenje i klađenje putem skinova ili loot kutija. Učesnici mogu postavljati opklade na različite aspekte, poput pobednika meča, rezultata turnira, ukupnog skora ili specifičnih statističkih parametara. 

Klađenje uživo tokom meča omogućava igračima da prilagode svoje opklade u skladu s razvojem situacije. 

Uspeh u esports klađenju zahteva duboko poznavanje igara i pravila, a preporučuje se da igrači prvo sami igraju ove igre kako bi bolje razumeli strategije i dinamiku.

Nabrojaćemo nekoliko najpoznatijih.

Dota 2 Esports

Dota 2 je multiplayer online battle arena (MOBA) video igra koju je razvila kompanija Valve, a objavljena je 2013. godine kao nastavak popularnog moda za Warcraft III, Defense of the Ancients. Igra se odvija između dva tima od po pet igrača, gde svaki igrač kontroliše jedinstvenog heroja s posebnim sposobnostima, a cilj je uništiti neprijateljski Ancient, centralnu strukturu u bazi protivničkog tima. Igra je besplatna za igranje, dok se prihod ostvaruje kroz prodaju kozmetičkih predmeta i pretplatu na sistem Dota Plus.

Valve je podržao esports scenu Dota 2 kroz organizaciju Dota Pro Circuit i godišnji turnir The International, koji je poznat po rekordnim nagradnim fondovima, uključujući iznose veće od 40 miliona dolara. Kritičari su igru hvalili zbog duboke strategije i balansa, ali su isticali i njenu složenost i strmu krivu učenja. Popularnost igre inspirisala je izradu stripova, anime serije i dodatnih modova poput Dota Auto Chess, dok je igra korišćena i u eksperimentima s veštačkom inteligencijom.

Dota 2 je poznata po širokom spektru heroja, podeljenih na core i support uloge, koji se biraju pre početka meča. Strategija i timska saradnja ključne su za uspeh, a igrači mogu nadograđivati heroje kroz iskustvene bodove i kupovinu predmeta tokom igre. Mape su dizajnirane sa tri trake, neutralnim "creepovima", i bossom Roshan, koji pruža vredne prednosti timu koji ga savlada.

Igra je migrirala na Source 2 engine 2015. godine, omogućivši poboljšanja u grafici i korisničkom interfejsu. Pored toga, Dota 2 nudi različite modove igre i posebne sezonske događaje. Sa stalnim ažuriranjima i dodatnim sadržajem, igra ostaje jedan od najigranijih naslova na platformi Steam, sa milionima aktivnih igrača i gledalaca esports turnira širom sveta.

Klađenje na Dota 2 zahteva razumevanje uloga heroja i timskih strategija. Na primer, pratite koji timovi preferiraju rane agresivne heroje kao što su Storm Spirit ili Pudge, jer to može uticati na ishod igre. Fokusirajte se na opklade poput „tim koji prvi uništi barak” ili „prva krv,” jer su to česti faktori koji odlučuju tempo meča.

Call of Duty Esports

Call of Duty League (CDL) je profesionalna esports liga zasnovana na franšizi igre Call of Duty, koju vodi kompanija Activision. Liga je osnovana 2020. godine i prati model severnoameričkih sportskih liga sa 12 gradskih timova i formatom poena i plej-of sistema. Svaka sezona uključuje pet faza sa velikim turnirima na kraju svake faze, dok se najbolja osam timova kvalifikuje za završni šampionat. Timovi se takmiče u modovima poput "Search & Destroy", "Hardpoint" i "Control", a igraju 4v4 formaciju.

Igrači imaju zajamčenu minimalnu godišnju platu od 50.000 dolara, uz dodatne benefite i podelu nagrada, dok timovi mogu imati do deset igrača na rosteru. CDL koristi ekskluzivna prava za strimovanje putem YouTube Gaming platforme, čime je obezbedila veliku vidljivost globalnoj publici. Amaterska scena, poznata kao Call of Duty Challengers, služi kao talent pool za timove u ligi i nudi nagradni fond od milion dolara.

Prvi šampion lige bio je tim Dallas Empire, dok su timovi poput Atlanta FaZe i OpTic Texas među najuspešnijima. Tokom pandemije COVID-19, liga se prebacila na online format, čime je prilagodila turnire uslovima i očuvala kontinuitet takmičenja. 

Call of Duty: Modern Warfare II i drugi najnoviji naslovi franšize koriste se kao osnovne igre za sezonu, a CDL nastavlja da raste zahvaljujući kombinaciji jakog brenda i globalnog dosega.

Kod klađenja na Call of Duty fokusirajte se na modove igre, kao što su Search & Destroy ili Domination. Na primer, timovi koji dominiraju u modovima sa ciljevima često osvajaju serije. Klađenje na „ukupan broj killova“ ili „pobednika određene mape“ daje dobre rezultate.

Warcraft 3 Esports

Warcraft III: The Frozen Throne bio je jedno od najpopularnijih esports takmičenja, naročito u Kini, Nemačkoj i Južnoj Koreji, gde je igra dominirala na događajima poput World Cyber Games, Electronic Sports World Cup i World Series of Video Games. Na Battle.net platformi je u svakom trenutku bilo između 70.000 i 100.000 aktivnih igrača, dok je u Kini, gde je igra bila piratski dostupna, prodato oko tri miliona kopija. Čak 500.000 kineskih igrača učestvovalo je u kvalifikacijama za World Cyber Games 2006. godine.

Profesionalni igrači Warcraft III zarađivali su novac kroz nagrade, timske plate i sponzorstva, često vezana za tehnološke kompanije. Na primer, danski tim Meet Your Makers plaćao je svojim igračima godišnje do 300.000 dolara. Međutim, popularnost igre počela je da opada krajem 2000-ih, a do 2010. godine skoro svi turniri i igrači bili su vezani za Kinu.

Dolaskom igara kao što su StarCraft II, League of Legends i Dota 2, Warcraft III izgubio je svoju poziciju među vodećim esports naslovima. Uprkos tome, ostao je upamćen kao jedna od najuticajnijih igara u istoriji profesionalnog gejminga.

Prilikom klađenja na Warcraft 3 fokusirajte se na stil igre i strategije rasa. Na primer, igrači koji preferiraju Orc često dominiraju u ranijim fazama meča. Klađenje na „ukupan broj mapa“ ili „pobednika meča“ daje mogućnost za dobru zaradu.

League of Legends - Lol Esports

League of Legends (LoL) je jedan od najvažnijih esports naslova, koji je od 2011. godine postao centralni deo globalnih takmičenja poput Svetskog prvenstva i Mid-Season Invitationala (MSI). 

Prvi Svetski šampionat održan je na DreamHacku 2011. godine, gde je tim Fnatic osvojio titulu uz nagradu od 50.000 dolara, dok je broj gledalaca dosegao 1,6 miliona. Turnir je postepeno rastao, a do 2016. godine nagradni fond je dostigao preko 5 miliona dolara, uključujući doprinos fanova kroz kupovine unutar igre.

Korejski tim SK Telecom T1 postao je prvi dvostruki svetski šampion 2015. godine, a ponovio je uspeh i 2016. Invictus Gaming iz Kine je 2018. postao prvi kineski tim koji je osvojio Svetsko prvenstvo, dok je Samsung Galaxy dominirao 2017. uz ubedljivu pobedu nad SK Telecom T1. 

Riot Games, tvorac igre, omogućio je globalnu integraciju kroz regionalne lige kao što su LCS u Severnoj Americi, LCK u Južnoj Koreji i LPL u Kini, koje služe kao kvalifikacije za svetske događaje.

Od 2023. godine uveden je švajcarski sistem takmičenja za glavne događaje, dok su timovi iz regija poput Okeanije i Japana integrisani u veće lige poput PCS-a. LoL esport je oborio rekorde gledanosti, uključujući 6,4 miliona gledalaca tokom finala 2023. godine. 

Riot Games kontinuirano unapređuje format takmičenja, uvodeći inovacije poput Fearless Draft sistema, koji je prvi put primenjen na novom turniru First Stand 2025. godine. Svetsko prvenstvo i dalje ostaje centralni događaj LoL esport scene, privlačeći milione fanova širom sveta.

Za klađenje na LoL ključna je analiza draft faze i sinergije šampiona. Na primer, ako tim odabere šampione sa jakim ranim fazama igre, poput Lee Sina ili Luciana, klađenje na „tim koji prvi uništi toranj“ ima smisla. Takođe, obratite pažnju na timove koji dobro igraju sa skalirajućim šampionima za kasne faze igre.

esports-gejmeri-turnir

Counter Strike 2 Esports

Counter-Strike je video igra iz žanra pucačina iz prvog lica, koja je postala sinonim za esports takmičenja. Originalna verzija igre razvijena je 1999. godine kao mod za Half-Life od strane Minha "Gooseman" Lea i Jessa Cliffea, a objavila ju je kompanija Valve. 

U profesionalnim takmičenjima do sada su se igrale verzije kao što su Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Condition Zero, Counter-Strike: Source, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i najnovija Counter-Strike 2 (CS2).

Prvo veliko esports takmičenje u Counter-Strike-u održano je 2001. godine, na Cyberathlete Professional League Winter Championship, gde je titulu osvojio tim Ninjas in Pyjamas

CS:GO, lansiran 2012. godine, ubrzo je postao najpopularnija verzija igre, sa stotinama profesionalnih turnira godišnje i značajnim nagradnim fondovima, dok je CS2, objavljen 2023. godine, predstavljen kao osvežena verzija sa unapređenim grafičkim i tehničkim mogućnostima.

Counter-Strike takmičenja zahtevaju vrhunsku preciznost, strategiju i timsku koordinaciju, a igra se na računarima uz korišćenje miša, tastature i slušalica. Neka od najpoznatijih esports takmičenja uključuju ESL Pro League, Intel Extreme Masters i PGL Majors, gde se timovi iz celog sveta takmiče pred milionskim auditorijumima. Valve, kao kreator igre, ostaje ključni organizator najvećih događaja, posebno Major turnira koji privlače najbolje timove i igrače.

Od prvih dana do danas, Counter-Strike je izrastao u jednu od najvažnijih igara u istoriji esportsa, sa svojom zajednicom i profesionalnom scenom koja nastavlja da raste i razvija se.

Kod klađenja na CS2 ključni su mape i forme igrača. Na primer, timovi kao što su FaZe Clan imaju visok procenat pobeda na mapi Mirage, dok drugi timovi preferiraju Dust 2. Postavite opkladu na „ukupan broj rundi“ ili „pobednika određene mape“ i pratite uživo statistike kako biste prilagodili strategiju.

King of Glory Esports

King of Glory, poznat i kao Wangzhe Rongyao, Honor of King ili Honour of King, predstavlja izuzetno popularnu mobilnu verziju MOBA igru kineske kompanije Tencent, inspirisanu League of Legends (LoL-om). 

 

Zbog sličnosti u izgledu i mehanici, igra je često prepoznata kao mobilna verzija popularne MOBA igre od Riot-a.

 

Sa milionima obožavalaca širom Kine, King of Glory je postao globalno prepoznat kao najpopularnija mobilna esports disciplina. Brojni profesionalni timovi formiraju rostere kako bi učestvovali na velikom broju turnira i liga koji se redovno organizuju.

 

Najveći i najpopularniji turniri za King of Glory uključuju ogromne nagradne fondove, privlačeći pažnju igrača i fanova širom sveta. 

 

Trenutno, među najzanimljivijim događajima u esports industriji nalaze se PUBG Global Championship 2024, Perfect World Shanghai Major 2024, ESL One Bangkok 2024, M6 World Championship i FC Pro 25 Open, dok King of Glory i dalje dominira na mobilnoj sceni.

Klađenje na King of Glory zahteva fokus na regionalne lige i heroje koje timovi biraju. Na primer, timovi iz Kine često koriste heroje sa jakim AOE napadima, što može uticati na ishod meča. Klađenje na „prvi tim koji osvoji objektiv“ ili „ukupan broj killova“ je uobičajena strategija.

Starcraft 2 Esports

StarCraft 2, strateška igra u realnom vremenu razvijena od strane Blizzard Entertainment-a, postala je jedan od stubova profesionalnog esporta nakon izlaska 2010. godine. 

Ova igra je nastavak originalnog StarCraft-a, koji se smatra pionirskim esports naslovom, posebno u Južnoj Koreji, gde je postavio temelje za razvoj kompetitivnog igranja.

Između 2016. i 2019. godine, takmičenja su se fokusirala na Global StarCraft II League u Južnoj Koreji i World Championship Series Circuit na globalnom nivou, sve pod okriljem StarCraft II World Championship Series (WCS) sistema. 

Od 2020. godine, Blizzard je promenio format WCS-a i ušao u trogodišnje partnerstvo sa ESL-om i DreamHack-om, prebacujući organizaciju turnira na ove poznate esports platforme. StarCraft II ostaje ključni naslov u strategijskom esportu, privlačeći najbolje igrače i obožavaoce širom sveta.

Za klađenje na StarCraft 2 važno je razumeti rase i stilove igre igrača. Na primer, igrači koji koriste Zerg često forsiraju rane napade, pa klađenje na „trajanje meča“ ili „pobednika prve mape“ može biti pametan izbor. Obratite pažnju na forme igrača na velikim turnirima.

Valorant Esports

Valorant esports je taktička pucačina iz prvog lica koju je razvila kompanija Riot Games, spajajući brzu akciju i stratešku dubinu. U igri, igrači preuzimaju uloge agenata, od kojih svaki ima jedinstvene sposobnosti koje omogućavaju kreativne pristupe borbi i taktičko planiranje. 

Sa fokusom na preciznost, timsku saradnju i nadmudrivanje protivnika, Valorant je brzo postao jedan od vodećih izbora u esports svetu. 

Redovna ažuriranja i novi sadržaji osiguravaju da igra ostane sveža i uzbudljiva za milione igrača širom sveta. Njena prepoznatljiva estetika, koja kombinuje vibrantne boje i moderan dizajn, dodatno doprinosi njenoj popularnosti u gaming zajednici.

Klađenje na Valorant zahteva fokus na mape i agente koje timovi biraju. Na primer, tim koji preferira agente poput Jett i Sage može imati prednost na mapi Ascent. Stavite opkladu na „tim koji prvi osvoji 5 rundi“ ili „ukupan broj killova u meču“ kako biste iskoristili ove prednosti.

Rainbow Six – R6s eSport

Rainbow Six Esports predstavlja takmičarsku scenu igre Tom Clancy's Rainbow Six Siege, koju je razvio Ubisoft, kombinujući stratešku dubinu i intenzivnu akciju. 

U ovoj igri, timovi se suočavaju u taktičkim bitkama, gde je precizno planiranje, saradnja i upotreba specijalizovanih operatera ključ za pobedu. 

Svaki operater ima jedinstvene sposobnosti i opremu, omogućavajući različite strategije za napad i odbranu, što svaku rundu čini dinamičnom i nepredvidivom. 

Rainbow Six Esports scena uključuje prestižne turnire poput Six Invitationala, gde najbolji timovi iz celog sveta demonstriraju vrhunske veštine i taktike. Njena popularnost raste zahvaljujući visokokvalitetnim prenosima, uzbudljivim mečevima i podršci zajednice igrača i fanova.

Analiza stilova igre, kao što su defanzivni ili agresivni pristupi, ključna je za klađenje na Rainbow Six. Na primer, timovi koji preferiraju operatora kao što je Mira mogu imati prednost u defanzivnim mapama. Klađenje na „ukupan broj rundi“ ili „tim koji prvi osvoji cilj“ često donosi rezultate.

Arena of Valor Esports

Arena of Valor je međunarodna verzija igre Honor of Kings, razvijene od strane TiMi Studio Group, i predstavlja multiplayer online battle arena (MOBA) igru dostupnu na Androidu, iOS-u i Nintendo Switch konzoli. 

Igra nudi dinamične timske borbe u kojima igrači biraju heroje sa jedinstvenim sposobnostima, strategijski se takmičeći na raznolikim mapama. Sa globalnim prihodima koji su premašili 140 miliona dolara van Kine do septembra 2018, Arena of Valor je stekla značajnu popularnost u esport zajednici. 

Na primer, bila je deo prestižnih događaja, poput Azijskih igara 2018. i Jugoistočnih azijskih igara 2019, gde se takmičari nadmeću u vrhunskim mečevima. 

Objavljena u različitim regionima kroz saradnju sa kompanijama poput Garena i DeNA, igra je postala sinonim za kompetitivni MOBA žanr na mobilnim platformama.

Prilikom klađenja na Arena of Valor fokusirajte se na učinak timova u kontroli mape. Na primer, timovi sa visokim procentom uništenih tornjeva imaju prednost u kasnim fazama igre. Klađenje na „prvi tim koji uništi toranj“ ili „tim sa više killova“ može biti profitabilno.

Mobile Legends Esports

Mobile Legends Esports je popularna mobilna MOBA igra koja igračima omogućava timske bitke sa strategijskim elementima. 

 

Igrači biraju heroje sa jedinstvenim sposobnostima i sarađuju kako bi uništili protivničku bazu, što je osnovni cilj svakog meča. Zahvaljujući jednostavnim kontrolama i uzbudljivoj dinamici igre, Mobile Legends je postala omiljena među igračima širom sveta. 

 

Igra je poznata po čestom dodavanju novih heroja i modova, što održava interesovanje i pruža stalno osveženje za zajednicu igrača. Kombinujući brzo tempo, stratešku dubinu i atraktivnu grafiku, ova igra nudi jedinstveno iskustvo na mobilnim platformama.

Za klađenje na Mobile Legends ključno je razumeti rotacije i kontrolu ciljeva. Na primer, timovi koji brzo kontrolišu „Turtle“ ili „Lord“ imaju prednost. Stavite opkladu na „prvi tim koji uništi inhibitor“ ili „ukupan broj killova“ kako biste maksimizovali šanse za dobitak.

Deadlock Esports

Deadlock je dinamična multiplayer igra koja kombinuje elemente hero shootera i MOBA žanra, stavljajući timove od po šest igrača u napete strateške sukobe. 

Svaki heroj ima jedinstvene sposobnosti, što omogućava igračima da kreiraju kreativne strategije i prilagode taktike situacijama na terenu. 

Cilj je uništiti protivničku bazu, dok se istovremeno brani sopstvena, čineći svaku partiju intenzivnom borbom za nadmoć. Vizuelno impresivna i sa dubokom mehanikom igranja, Deadlock zahteva od igrača odličnu koordinaciju i timsku igru za postizanje pobede. Kombinujući akciju i strategiju, ova igra pruža uzbudljivo iskustvo za ljubitelje kompetitivnih online igara.

Za klađenje na Deadlock važno je analizirati kako timovi koriste specifične heroje i mape. Na primer, timovi koji preferiraju defanzivne strategije mogu dominirati na uskim mapama. Klađenje na „pobednika meča“ ili „tim koji prvi uništi objektiv“ često je profitabilno.

E sport turniri i takmičenja u Srbiji i svetu

“RUR” je uz Esport savez Srbije organizacija koja je uticala najviše na promociju takmičenja u video igrama, pa je ujedno i jedan od glavnih e sport event organizatora turnira na kojima mogu učestvovati svi.

Srpski savez za esport je sa druge strane glavni organizator međunarodnih turnira sa velikim nagradnim fondovima. 

Evo i spiska važnih turnira i informacija (preuzeto sa sajta Serbian Esports Federation), kao što su organizatori turnira i drugo, a koje će značiti budućim učesnicima i posmatračima. 

 

Turnir

Organizator

Discipline (video igre)

Nagradni fond

Srbija WESG

Srpski E-sports savez

CS:GO, Dota 2, PES

WESG Adria slot

Balkansko prvenstvo WESG

Srpski E-sports savez

SC:GO, Dota2, PES, Starcraft

Grand Final slot

Balkan PUBG liga

Good Game Global

Playerunknown’s Battlegrounds

1000 EUR

Esports Balkan League

Fortuna E-sports

League of Legends

20.000 EUR

RES PES

Relog electronics sport

eFootball

1.000,000 DIN

DOTA2 Liga

Makedonski E-sports savez

Dota2

ieSF slot

Rainbow Six Slovenija

hop.si

Rainbow 6

nije određeno

CSAdria Clan Championship

CS Adria

Counter Srtike: Global Offensive

4.000 EUR

Belgrade DOTA2 

Tempo E-sports

Dota2

100.000 DIN

Sinalco PES

Fortuna E-sports

eFootball

5.000 EUR

ACER Predator Cup

CS Adria

CS:GO

500 EUR

Relog Esports

Relog electronics sport

CS:GO 

10.000 EUR

A1 Adria Liga

A1 telekom

Clash Royale, Hearthstone, Dota2, CS:GO

24.000 EUR

Epicenter

Spid.si

CS:GO

10.000 EUR

Primetno je da je i po pitanju nagradnih fondova i broja organizacija koje se bave turnirima, e sport gaming u Srbiji napredovao. Na međunarodnom nivou su velika takmičenja i događaji koju okupljauju ogroman broj ljudi i gde svaki e sport gamer sanja da ode, već uobičajena stvar.

Evo i 10 trenutno najvećih takmičenja u e sportu na svetu:

  • Apex Legends Global Series;
  • The International;
  • Valorant Champions Tour;
  • League of Legends Worlds Championships;
  • Taipei Game SHow;
  • TEKKEN World Tour Finals;
  • Intel Extreme Masters;
  • EVO Japan;
  • DreamHack;
  • BLAST.tv Major.

Pomenuta takmičenja iako sa fokusom na nadmetanju timova sve do finalne nagrade, predstavljaju mnogo šire događaje značajne za kompletnu industriju. Takmičenja se održavaju u velikim halama, koje mogu da prime mnogo ljudi koji žele da mečeve prate uživo.

Pored toga, organizatori brinu o tome da ceo događaj bude maksimalno marketinški ispraćen, dostupan za praćenje online, ali i kao odlično mesto za okupljanje svih ljubitelja video igara i ljudi iz sveta biznisa.

Nova poznanstva i sklapanje partnerstava sastavni su deo ovih dešavanja, kao i još jedna motiv više za timovo iz Srbije da se nađu u žiži esport svetske javnosti.  

Najbolji e sport timovi iz Srbije i najbolji timovi sveta

Nemojte se iznenaditi ukoliko sretnete starog prijatelja iz osnovne ili srednje škole kada vam kaže da se profesionalno bavi igranjem igrica. To čak i nije samo grupa prijatelja koja se okupila u tim i rešila da zajedno uživa u svom hobiju, a možda nešto i zaradi od turnira. 

Danas su to ozbiljne, profesionalne ekipe, sa trenerima, sponzorima, ulaganjima, i na kraju platama. Dolazi do transfera i kupovine igrača, baš kao što se to radi u prelaznom roku fudbala, košarke i drugih sportova.

Jedna od omiljenih igrica našeg regiona i globalno svakako jeste League of Legends, pa je i ovde najveća konkurencija kvalitetnih timova. Samo neki od najboljih svakako jesu Partizan Esports, CZV Esports, Valiant, Cyber Wolves, Diamant Esports, Magaza, Ankora Gaming.

Na svoje omiljene e sport ekipe se možete i kladiti danas baš kao što se kladite online na sportove kao što su fudbal, košarka i drugi. 

Ukoliko ste pravi ljubitelj video igara, povremeno igrate, ali uživate i u posmatranju partija pravih velemajstora, prognoziranjem pobednika i klađenjem na druge igre u našoj ponudi, sebi dodatno učinite uzbudljim live praćenje ovih nadmetanja.

Nadamo se da smo uspeli da vam približimo e sport u Srbiji, kao i napredak i trenutna postignuća. Verujemo da će se na našim prostorima i međunarodno ljubav prema takmičenju u vudieo igrama još više raširiti kako nam dolaze sve mlađe generacije, koje su sa tehnologijom i digitalnim svetom “na ti”.

Za još korisnih i zanimljivih blogova, pratite Balkan Bet blog sekciju. 




Pristupom, daljim korišćenjem ili navigacijom kroz ovaj sajt Vi prihvatate da ćemo mi koristiti određene kolačiće pretraživača (cookies ) i potvrđujete da imate preko 18 godina. BalkanBet ne koristi kolačiće koji ometaju Vašu privatnost, već samo one koji će Vam olakšati korišćenje sajta i poboljšati korisničko iskustvo.