Balkan Bet portal
Košarka
Strana:

NBA: Voriorsi demolirali Toronto

Toronto, koji je posle treće četvrtine zaostajao 41 bod, tako je zabeležio četvrti uzastopni poraz.Aktuelni šampioni San Antonio Spursi konačno su prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza pobedivši Sakramento Kingse sa 107:96.Toni Parker je sa 19 poena bio najzaslužniji za preokret i konačni trijumf Spursa.Košarkaši Indijana Pejsersa iskoristili su odsustvo Lebrona Džejmsa i Kajrija Irvinga iz tima Klivlenda i trijumfovali sa 93:86, uz prvi tripl dabl u karijeri Džordža Hila koji je ubacio 15 poena, imao deset skokova i 12 asistencija.Kavalirsi su bez Džejmsa očigledno potpuno razoružani, što pokazuje statistika od samo dve od devet utakmica koje su dobili bez njega.Nju Orleans je za dlaku sačuvao pobedu protiv Majami Hitsa - 104:102, budući da je Dvejn Vejd promašio trojku u poslednjoj sekundi utakmice.Aleksis Ađinka je ostvario rekordni učinak u karijeri sa 24 poena, ukljucujući 14 u poslednjoj četvrtini.Boston Seltiksi su u pobedi protiv Šarlota od 106:98 uspeli da nadoknade deficit u toku meča od 16 poena zahvaljujući raspoloženom Ajzaji Tomasu koji je za samo pet minuta izrešetao koš Hornitsa sa 17 poena, završivši na kraju utakmicu sa učinkom od 28 .Portland je uspeo da preokrene zaostatak od 13 poena u meču protiv Oklahome i na kraju pobedi sa 115:112.Oklahomi nije pomogao ni tripl dabl Rasela Vestbruka sa 40 poena, 13 skokova i 11 asistencija.Juta je pobedila Denver sa 104:82, a bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj bio je starter u redovima Nagetsa sa devet poena i šest skokova.

28.02.2015.

EL - Krle dominirao u porazu Efesa

Košarkaši Laboral Kuće priredili su iznenađenje u pretposlednjem meču 8. kola TOP 16 faze EL u grupi F, pošto su u Istanbulu savladali Efes i izjednačili se sa Ivkovićevim timom po broju pobeda i poraza.

Košarkaši Anadolu Efesa i Laboral Kuće priredili su nam još jedan uzbudljiv i neizvestan meč u prvom kolu druge runde takmičenja u TOP 16 fazi Evrolige.

Pomalo iznenađujuće, Baskijci su slavili u Istanbulu rezultatom 84:87 (13:25, 20:25, 30:15, 21:22) čime su vratili brejk i izjednačili se sa Efesom po broju pobeda i poraza nakon osam odigranih utakmica.

Gosti su preslišali Ivkovićev tim u prvih 20 minuta ali im prednost od 17 poena nije bila dovoljna da mirno privedu kraju utakmicu, pošto je Efes nadomestio zaostatak tokom trećeg perioda.

Kako je Efes prvu utakmicu dobio rezultatom (67:72), Laboral Kuća nije uspela da dobije u Istanbulu sa više od pet poena razlike i tako preskoči večerašnjeg rivala na tabeli, ali nema sumnje da će u redovima španskog kluba biti zadovoljni činjenicom da su uopšte slavili na Bosforu.

Jednu od najboljih partija od dolaska u Efes večeras je pružio doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić. Centar Efesa upisao je dabl-dabl učinak sa 16 poena i 12 skokova, dok je u ekipi Laboral Kuće briljirao Fernando San Emeterio sa 22 poena.

Bivši košarkaš Partizana Davis Bertans postigao je 14 poena i upisao 5 skokova za 16 minuta igre.

U grupi F vodi Olimpijakos sa skorom 6-1 i utakmicom manje u odnosu na konkurente. Drugi je Fenerbahče sa 6 pobeda i 2 poraza koliko ima i trećeplasirani CSKA, dok četvrta pozicija pripada Efesu (4-4).

28.02.2015.

EL - Teo besneo, Fener vratio brejk!

Derbi meč 8. kola TOP 16 faze Evrolige u grupi F završen je pobedom Fenerbahče Ulkera koji je u Moskvi vratio brejk ekipi CSKA i stekao prednost u međusobnim duelima sa Armejcima. Srpski internacionalci imali zapažen učinak, Teodosić isključen u završnici meča.

Apsolutni derbi prvog kola druge runde takmičenja u TOP 16 fazi Evrolige odigran je u Moskvi gde su košarkaši CSKA ugostili Fenerbahče Ulker.

Turski sastav naneo je tek drugi poraz Moskovljanima u tekućoj evroligaškoj sezoni, a što je još važnije, Fenerbahče Ulker je pobedom sa 6 poena razlike ostvario bolji skor u međusobnim duelima sa CSKA.

Ekipa Željka Obradovića slavila je rezultatom 75:81 (10:17, 27:22, 21:20, 17:22) a utakmicu u Moskvi obeležio je i povratnički debi Anderja Kirilenka u domaćem timu.

Srpski internacionalci imali su zapažen učinak na večerašnjem susretu a najbolji je bio Nemanja Bjelica sa 11 poena i 13 skokova i 3 blokade!

Bogdan Bogdanović upisao je 13 poena i 6 skokova nakon kraće pauze zbog povrede, dok je Miloš Teodosić dospeo u centar pažnje u završnici susreta.

Plejmejker reprezentacije Srbije postigao je 14 poena i ostvario 6 asistencija u porazu CSKA pre nego što je u poslednjoj četvrtini pobeseneo na arbitre i zaradio isključujuću grešku.

Fenerbahče je brejkom u Moskvi prekočio CSKA na tabeli i sada zauzima drugu poziciju sa skorom 6-2. Moskovljani padaju na treće mesto zbog lošijeg međusobnog skora u duelima sa turskim sastavom.