Balkan Bet portal
Košarka
Strana:

EP U18 - Orlići na pragu četvrtfinala!

Pobedom nad selekcijom Francuske u okviru drugog kola druge runde takmičenja na Evropskom prvenstvu u Grčkoj, juniorska reprezentacija Srbije došla je nadomak plasmana u četvrtfinale.
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je treći trijumf na Evropskom prvenstvu u Grčkoj kojim je najverovatnije prebrinula pitanja plasmana u četvrtfinale kontinentalne smotre.
Orlići su u drugom kolu druge runde takmičenja savladali Francusku rezultatom 75:64 (18:19, 17:19, 23:5, 17:21) čime su praktično već obezbedili plasman u četvrtfinale.
Do trećeg trijumfa na šampionatu Evrope izabranici Slobodana Klipe stigli su zahvaljujući izuzetnoj igri u trećoj deonici duela sa Francuskom tokom koje su primili svega PET poena a postigli 23.
Na taj način Orlići su nadomestili zaostatak sa poluvremena a u isto vreme su napravili zalihu od 15 poena koju ni sjajni Francuzi nisu mogli da anuliraju u poslednjih deset minuta meča.
Boriša Simanić bio je ubedljivo najbolji pojedinac na meču sa 27 postignutih poena i 9 skokova, a pratio ga je Vojislav Stojanović sa 16 poena, 7 skokova i isto toliko asistencija.
Srbija je današnjim trijumfom praktično obezbedila plasman u četvrtfinale iako do kraja druge runde treba da odigra još jedan duel sa poslednjeplasiranom selekcijom grupe E.
U slučaju trijumfa nad Češkom Orlići će sigurno igrati u četvrtfinalu ali bi poraz Letonije u trećem kolu grupe E pogurao Srbiju ka četvrtfinalu.
Ostaje naravno da se vidi sa koje pozicije u grupi će Orlići u četvrtfinale nakon čega će biti jasno i ko nam je naredni rival na šampionatu.

29.07.2015.

SP: Juniorke eliminisane u osmini finala

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija završila je takmičenje na Svetskom prvenstvu u Rusiji u osmini finala, porazom od Kanade sa 58:52.

Izabranice Zorana Tira su 33 minuta igrale veoma dobro i bile u vođstvu, ali je naš tim popustio izglednu priliku da se nađe među osam najboljih na svetu.

Prvi put na šampionatu reprezentativke Srbije su odlično ušle u utakmicu i već u šestom minutu povele sa 15:4. Na samom startu naš mladi tim je preko Jovane Nogić i Aleksandre Katanić pogodio tri trojke. Uspeo je rival da uspostavi ravnotežu, ali su Tirove izabranice zadržale prednost na isteku 10 minuta – 19:11.

Nastupio je period igre u kojem su srpske košarkašice imale puno problema u organizaciji napade, međutim dobra kontrola skoka, ogromna agresivnost u odbrani kao i borojni promašaji Kanađanki iza linije 6,75 ponovo su uslovili dvocifreno vođstvo – 23:13. U finišu prvog poluvremena rival je iskoristio bonus našeg tima i sa linije slobodnih bacanja delimično smanjio zaostatak – 28:21.

Izjednačena borba vodila se i u nastavku susreta, ali je Srbija zahvaljujući koletivnoj igri, snažnoj odbrani i velikoj borbenosti čuvala prednost – 39:31. Međutim, u finišu treće deonice reprezentativke Srbije su počele sve češće da greše, a Kanađanke su useple opasno da priprete – 39:36.

Samopouzdanje našem timu donekla je vratila kapitenka Julijana Vojinović trojkom u 32. minutu – 46:38. Ipak, rival nije odustajao, tako da je u 35. minutu došlo do prvog izjednačenja na utakmici – 48:48. Selekcija Kanade je nastavila da diktira žestok tempo i produžila svoju seriju na 13:0 za vođstvo 55:48 u 38. minutu. Pokušale su srpske košarkašice u samom finišu da presingom i agresivnom igrom, nateraju rivala na greške i u eventualnoj penal završnici dođu do preokreta, ali za tako nešto nije bilo dovoljno snage i koncntacije, a pre svega vremena.