MAN.CITY - STOKE [1] 1.25 [x] 5.00 [2] 10.50:::::ATL.MADRID - EIBAR [1] 1.30 [x] 4.50 [2] 10.00:::::LEVERKUSEN - HERTHA [1] 1.40 [x] 4.25 [2] 7.25:::::ATH.BILBAO - LEVANTE [1] 1.40 [x] 3.85 [2] 9.25:::::MAGDEBURG - MEUSELWITZ [1] 1.40 [x] 4.25 [2] 5.75:::::
Balkan Bet portal
Košarka
Strana:

Stotka Novog Zelanda za pobedu protiv Srbije

Reprezentacija Novog Zelanda odigrala je još jedan odličan meč, ali je ovog puta uspela i da savlada reprezentaciju Srbije u Beogradu. Rezultat je bio 96:102, po četvrtinama 29:22, 14:30, 25:19, 28:31.

Naša reprezentacija odlično je počela meč, za razliku od prethodnog meča u Vršcu. Srbija je dobro trčala, mnogo lakih poena postigla iz kontra, a Novi Zeland nije uspevao da dođe u dobru poziciju za šut. Prednost naše reprezentacije je rasla, sve do maksimalnih 10 poena prednosti u desetom minutu. Ipak, Novozelanđani su u poslednjem napadu pogodili štu za tri i smanjili na sedam razlike na kraju prve četvrtine.

Ipak, ta trojka je pokrenula fantastičnu seriju od 14:0 za Novi Zeland, koji je preuzeo vođstvo i držao ga do same završnice.

Novi Zeland je igrao u svom ritmu, krenuo ih je šut za tri, pogotovo Penija, koji je igrao u Evropi između ostalih za Makabi pre 8 godina, i ianče je poznat kao fantastičan šuter.

Đorđević je, sa druge strane, dosta menjao, i to se održavalo na rezultat jer naša ekipa nije mogla da uhvati neki ritam. Ipak, to je razumljivo, jer je naš selektor na ovoj, poslednjoj proveri, želeo da proba što više opcija i u odbrani i u napadu.

Međutim, to se nije svidelo Vladimiru Micovu, koji je prigovorio selektoru jer ga brzo vadi iz igre, pala je razmena teških reči, posle čega ga je selektor poslao u svlačionicu, a Micov je napustio i halu Pionir.

Loša odbrana, ali i fantastičan šut Novog Zelanda do kraja meča su se pretvorili u pravu jurnjavu za Novim Zelandom. Srbija je pojačavala ritam, ali je Novi Zeland uvek kada je bio u škripcu pogađao za tri. Posle Penija koji je malo stao u drugom poluvremenu, preuzeo je Vukona, a zatim i Vebster i Frenk, tako da je Novi Zeland na kraju pogodio neverovatnih 11 trojki iz 20 pokušaja.

Najbolji na meču su bili fantastični Peni i Vukona sa 27 odnosno 22 poena, a Vebster je dodao 21. Kod Srbije najbolji je bio Bjelica sa 17 poena, Raduljica je dodao 14, a Štimac, koji nije dobijao puno prilike do ovog meča, iskoristio je veću minutažu i postigao 14 poena.

U igru nisu ulazili Katić i Mitrović, što bi možda moglo značiti da će njih dvojica otpasti i neće putovati na Svetsko prvenstvo.

24.08.2014.

Teo i Krle konačno na parketu, pobeda protiv Novog Zelanda!

Reprezentacija Srbije je došla do pobede protiv reprezentacije Novog Zelanda, dosta teže nego što se očekivalo, rezultatom 83:79 po četvrtinama 24:22, 18:23, 19:15 i 22:19 . Ipak, ovaj meč je obeležio na prvom mestu povratak Nenada Krstića i Miloša Teodosića na parket.

Srbija je u solidno popunjenom vršačkom Milenijumu odigrala kontrolni meč protiv raspucane reprezentacije Novog Zelanda.

Čitav meč je bio neizvestan, reprezentacija Novog Zelanda je uglavnom bila u blagoj prednosti, a pred kraj utakmice, naša reprezentacija je polako pojačavala ritam i preuzimala inicijativu.

Ono što je obeležilo ovu utakmicu bio je povratak kapitena Nenada Krstića i prvog plejmejkera Miloša Teodosića.

Posle povrede naša dva sjajna košarkaša očekivano nisu pružili ono što objektivno mogu, pa je samim tim i ona vrlo dobra, čista odbrana koju je naša reprezentacija igrala u prethodnim mečevima, trpela.

Ipak, treba reći da su Novozelanđani bili izuzetno raspoloženi u šutu, pogodili dvocifren broj trojki, kao i veliki broj dugih dvojki, brzo završavali napade, i tako onemogućili našu reprezentaciju da igra u svom ritmu.

Novi Zeland imao je i veliki broj skokova u napadu, čak 10, na šta će sigurno naši momci obratiti pažnju u narednom meču kao i na predstojećem prvenstvu.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Raduljica sa 21 poenom, odličan je bio i Bogdanović sa 16. Povratnici Krstić i Teodosić ubacili su 5, odnosno 6 poena.

Kod Novog Zelanda sjajan je bio Vebster sa 18 poena, ali je zanimljivo da je u prvom poluvremenu postigao čak 16, tako da je naša odbrana u drugih 20 minuta odradila dobar posao.

21.08.2014.

Trofej Beograda: Srbija odbranila tron!

Srbija - Turska 79:64, kraj meča. Finale turnira Trofej Beograda, tradicija nije prekinuta Srbija ostaje jedini osvajač turnira. Turci bili dostojan rival u finalu. Meč je odigran u Kombank Areni. U borbi za treće mesto Portoriko je savladao Argentinu sa 97:87.
Košarkaši Srbije pobedili su selekciju Turske sa 79:64 (23:17, 16:14, 18:19, 22:14) u finalu turnira Trofej Beograda. Najefikasniji u Srbiji bili su Raško Katić i Bogdan Bogdanović sa po 13 poena, dok je Stefan Marković ubacio 12. U redovima Turske najbolji bio Čenk Akjol sa 11 poena.
Srbija je na početku meča, sve do sredine druge četvrtine, imala vođstvo od nekoliko poena, a prednost su održavali, pre svega Katić i Marković.
Sredinom druge deonice Turska je sa dve pogođene trojke izjednačila na 25:25, ali su izabranici Aleksandra Đorđevića zaigrali bolje pa se na odmor otišlo rezultatom 39:31 za Srbiju.
Srbija na početku drugog poluvremena tri minuta nije postigla koš, pa se Turska približila na samo tri poena zaostatka, ali je Bjelica uspeo da prekine lošu seriju Srbije.
Košarkaši Srbije su održavali prednost u narednih desetak minuta kada je Turska sredinom poslednje četvrtine ponovo izjednačila (57:57). Međutim, poenima Bogdana Bogdanovića Srbija se odlepila na osam poena razlike, a prednost je bez većih problema sačuvala do kraja meča.
Poslednjih dvadesetak sekundi meča na terenu je proveo i kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić, koji do sada nije igrao zbog povrede.
Poslednje provere pred odlazak na SP u Španiji najbolji košarkaši Srbije imaće 21. i 24. avgusta, kada će u Vršcu i Beogradu odmeriti snage sa selekcijom Novog Zelanda.

17.08.2014.

Orlovi kraljevski poleteli ka finalu Trofeja Beograda: Srbija porazila Argentinu

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale turnira Trofej Beograda pošto je savladala selekciju Argentine sa 82:67 (26:14, 20:18, 24:19, 12:16).

Velika dominacija košarkaša Srbije nad Argentinom koja je uspela da konsoliduje redove tek u poslednjoj četvrtini, kada je bilo više nego kasno.

Selektor se odlučio da na teren od prvog sekunda pošalje petorku Bogdanović, Bjelica, Marković, Mitrović i  Raduljica, dok su na drugoj strani počeli Skola, Mata, Priđoni, Delia, Noćioni.

Argentinci su na startu poveli sa 3:0, ali je Srbija kroz dva pada došla do preokreta, a u drugom se Raduljica dobro izborio za poziciju, pogodio uz faul, a onda nije ubacio dodatno slobodno bacanje (4:3). Srpski centar je ponovo stao na penal liniju odakle tada bio precizan oba puta (6:3). Argentinci su poenima Noćionija i Skole došli ponovo do vođstva 6:7.

Razigrana Srbija povezala je seriju od 7:0 zaključno sa trojkom Stefana Markovića, tako da je bilo 16:9. Dva poena za Argentince, pa novo trojka orlove, ovoga puta Kalinića. Maestralna završnica prve deonice obezbedila je Srbiji dvocifrenu prednost (26:14), a Birčević se takođe upisao sa linije za tri poena.

Prednost je dolazila i do +19, pa se Argentina spustila vrlo brzo na -15 nakon što je Skola pokušo da probudi svoje (35:20). Veliki problem za selekciju iz Južne Amerike bila su tri faula Pabla Priđonija, a u narednom napadu Raduljica je prihvatio pas Bogdanovića i zakucao, a onda ponovljena akcija kroz kontru za 39:20.

Nastavila je srpska selekcija sa neverovatnom igrom, tako da protivnik nije znao šta ga je snašlo, pa nije uspevao da ostvari lake poene, dok su orlovi bez ometanja dolazili kroz kontre i prolaze ka reketu do laganog održavanja dvocifrene razlike. U jednom trneutku je bilo i +21, ali je Argentina uspel koliko-toliko da se vrati u igru i da zaradi nadu da će možda trijumfovati u meču (46:32).

Slika se nije menjala ni u drugom poluvremenu, jer je Bjelica preuzeo dirigentsku palicu i prolazima, proigravanjima držao ekipu na nivou, te je na pet minuta do kraja treće četvrtine bilo 57:38. Sigurno da je bio problem u protivničkom taboru što Luisa Skolu šut nikako ne služi, a prvi put prepoznatljivo sa distance je pogodio u 27 minutu meča (61:40).

Više-manje, Srbija je spustila nivo igre, ali Argentina jednostavno nije uspevala da se snađe, da stvori napad sa sigurnim poenima, to nije postojalo kod gostiju, tako da je na vratima četvrte deonice i dalje bila razlika prevelika, čini se, za stizanje.

Ipak, nije tako bilo, jer su u prvih četiri i po minuta poslednje četvrtina Srbi ubacili samo tri poena, dok je protivnik ubacio 11 poena, pa je razlika bila samo 11 poena razlike (73:62). Do kraja se, otprilike, već znalo ko će da slavi, pa će orlovi za Trofej Beograda igrati proti selekcije Turske koja je bila bolja od Portorika 77:66.