BOLELLI / FOGNINI - HERBERT / MAHUT [1] 1.80 [x] 1.90 [2] 1.85:::::MC GEE - KOZLOV [1] 1.75 [x] 1.95 [2] 1.80:::::PHILADELPHIA - MINNESOTA [1] 2.40 [x] 13.00 [2] 1.70:::::INDIANA - SACRAMENTO [1] 1.70 [x] 13.00 [2] 2.40:::::MILWAUKEE - PORTLAND [1] 2.20 [x] 13.00 [2] 1.80:::::
Balkan Bet portal
Košarka
Strana:

PAO lako sa Galatasarajem, Barsa još lakše sa Žalgirisom

Katalonci su savladali Litvance rezultatom 89:72, dok su Atinjani na svom terenu takođe bez ikakvih problema ubedljivo pobedili turski tim, rezultatom 86:77. Posle ove runde Barselona i Panatinaikos su zadržali treću i četvrtu poziciju sa učinkom 3/3, iza vodećih Makabija i Reala, dok je Galatasaraj pretrpeo treći poraz, a Žalgiris četvrti. U narednom kolu, podsetimo, litvanski šampion gostuje u Beogradu Crvenoj zvezdi Telekom.

Barselona je u Blaugrani u ranoj fazi utakmice stekla dvocifrenu prednost koju gosti nijednog trenutka nisu uspevali da ponište. Brilijrao je hrvatski centar Ante Tomić sa 16 poena (6/7 za dva), 9 skokova i 5 asistencija, ostvarivši indeks 34! Istovremeno, u Atini, ekipa Duška Ivanovića je i bez pomoći povređenih Papasa, Mavrokefalidisa i Slotera, gotovo rutinski stekla veliku prednostprotiv indisponiranih igrača Ergina Atamana, koji su se probudili u poslednjoj četvrtini, što je bilo dovoljno da samo ublaže poraz.

Na drugoj strani, igrači prvaka Grčke bili su vrlo raspoloženi za igru, čak šestorica su upisala dvocifreni broj indeksnih poena. Panatinaikos je otvorio goste preciznim hicima za tri poena u prvom poluvremenu, a u nastavku ih dotukao kvalitetnom odbranom, igrom u tranziciji i dobrom unutrašnjom igrom. Vrlo dobru partiju u dresu zelenih pružio je bivši igrač Zvezde Demarkus Nelson, koji je meč završio sa 10 poena, 3 skoka i 8 asistencija. Najefiksaniji je bio Dimitirs Dijamantidis, koji je u statističke kolone uneo 14 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Letonski šuter Blums je bio drugi strelac tima sa 13 poena, po 12 su ubacili Janković i Focis, koji je imao i 11 skokova. Na drugoj strani Vladimir Micov se istakao sa 16 poena. Podbacili su Arojo i Erceg, koji su upisali po četiri poena.