Tabele
Balkan Bet portal
Košarka

Mlade košarkašice Srbije u polufinalu

Izabranice selektora Igora Poleneka ubedljivo i potpuno zasluženo slavile su izborivši priliku da se bore za finale šampionata za košarkašice do 20 godina. Tokom cele utakmice su dominirale, igrale mnogo bolje i sigurnije, tako da njihova pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.Od samog starta duela u Udinama videlo se da je naš tim kvalitetniji, da više želi pobedu. Furiozno su krenule izabranice selektora Poleneka. Čvrstom i disciplinovanom odbranom zaustavljeni su svi ataci Letonki. U napadu je naš mladi tim forsirao igru ispod samog koša gde su dominirale Dragana Stanković i Aleksandra Crvendakić.

Posle dve uzastopne trojke raspoložene Katarine Vučković, Srbija je već sredinom prve četvrtine imala dvocifrenu prednost – 15:4. Iza linije 6,75 nesebična Aleksandra Stanaćev je takođe dva puta bila precizna u nastavku igre, što je našem mladom timu omogućilo vođstvo od 15 poena razlike u 16. minutu – 32:17. Do kraja prvog poluvremena, selekcija Letonije je pogodila nekoliko otvorenih šuteva, uspela bar privremeno da uspostavi ravnotežu u skoku i donekle smanji zaostatak – 41:32.

U istom ritmu nastavile su reprezentativke Srbije i u drugom poluvremenu. Briljantno je funkcionisao tandem Aleksandra Stanaćev–Dragana Stanković za koji selekcija Letonije nije imala rešenje. Kontrolom skoka, forsiranjem igre na centre naš mladi tim je posle isteka 30. minuta imao ubedljivu prednost – 61:44.

Iako je selektor Polenek u finalnoj deonici izveo iz igre startere, pružio priliku igračicama sa manjom minutažom odnos snaga na terenu se nije promenio. Naprotiv, usledila je serija srpskog tima od 12:0 za rekordno vođstvo 73:44 posle čega se čekao samo poslednji sudijski zvižduk i početak proslave velikog trijumfa.

18.07.2014.

EP (U20): Kakav meč - Srbija posle dva produžetka prošla u polufinale

Mlada reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina, plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Grčkoj posle pobede nad Izraelom u dramatičnoj utakmici završenoj tek posle dva produžetka! Ekipa selektora Dejana Mijatovića trijumfovala je na Kritu rezultatom 90:86 (15:16, 10:12, 16:15, 23:21, 13:13, 13:9). Rival našem timu u polufinalu biće Turska koja je savladala Litvaniju. Fenomenalnu  partiju u našem timu odigrao je plejmejker Mega Vizure Ognjen Jaramaz koji je briljirao u završnici regularnog dela meča, a onda i eksplodirao u oba produžetka. Utakmicu je završio kao najefikasniji sa 21 poenom. Drugi strelac Srbije bio je centar Nikola Janković sa 19 poena, a sve je postigao u regularnom toku ovog izuzetno dramatičnog duela. Najefikasniji u poraženom timu bio je Menko sa 28 poena. Jaramaz je čak 14 poena postigao u produžecima u kojima je igrao simultanku sa odbranom Izraela. Od izuzetnog značaja bio je njegov šut za tri poena za izjednačenje (77:77) na pola minuta pre kraja prvog produžetka, koji je usledio odmah posle trojke Izraelaca. I u drugom produžetku Jaramaz je bio igrač odluke. Njegov prodor 22 sekunde pre kraja završio se poenima za vođstvo (86:84), uz faul i dodatno bacanje, koje je promašio, ali se izborio za posed i iznudio novi prekršaj. Sa dva uspešno realizovana penala junak meča je stavio tačku na pobedu Srbije. Srpski tim je sredinom četvrte četvrtine bio u najvećem zaostatku od devet poena (57:48). Posle tajm-auta Mijatovića, usledio je rafal trojki koji je započeo Andrić, a nastavili Jaramaz i Novak, pa je naš tim uspeo da uvede duel u neizvestan finiš.  Pobedu Srbiji je još u regularnom vremenu mogao da donese Tejić,  ali je dva puta u poslednjem minutu bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Ipak, u produžecima je i Tejić odigrao na visokom nivou i doprineo velikoj pobedi koju je na svojim plećima izneo čudesni Jaramaz.