SANTAMARINA - S.BELGRANO [1] 1.50 [x] 3.45 [2] 6.00:::::CHILE - PERU [1] 1.50 [x] 3.70 [2] 7.00:::::ARGENTINA - PARAGUAY [1] 1.50 [x] 3.70 [2] 7.00:::::
Balkan Bet portal
Košarka
Strana:

SRBIJA zemlja šampiona, košarkašice vladaju Evropom

Najveći uspeh u istoriji srpske ženske košarke! Srbija je prvak Evrope, naše košarkašice igraće i na Olimpijskim igrama u Riju!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je večeras u finalu savladala Francusku rezultatom 76:68.

Francuskinje su nešto bolje ušle u meč, šut ih je odlično služio, pa su tokom prve deonice povele sa osetnih 15-8. Ali, reprezentativke Srbije su, kao i uvek pokazale veliku borbenost, želju i nisu posustajale ni u jednom trenutku.

Usledila je naša serija od 7-0, za izjednačenje na 15-15, ali su prvu četvrtinu Francuskinje ipak dobile sa sedam poena viška - 22:15.

Ali, Milica Dabović i devojke nisu dozvolile da vođstvo Francuskinja postane ubedljivije, odgovorile su već u uvodnim minutima druge četvrtine, pa smo do kraja poluvremena gledali ravnopravnu borbu, bez značajnijih rezultatskih serija jednih ili drugih - 33:32 za Srbiju posle prvog poluvremena.

Ono što nas je sve zabrinulo na startu drugog poluvremena jeste povreda Milice Dabović, koja se pojavila na klupi sa velikim zavojem na ruci.

Srbija je u drugih 20 minuta bila značajno oslabljena, ali su naše reprezentativke uspele da zadrže visok nivo igre.

Sjajna je bila Sonja Petrović, pratila ju je Ana Dabović i taj tandem je predvodio naš tim do kraja meča.

Srbija je preuzela vođstvo, koje je početkom četvrte deonice, poenima Ane Dabović, postalo i ubedljivo - 51:44.

Francuskinje su zatim uspevale da se primaknu na poen-dva zaostatka, ali je kao po pravilu, sledio novi udar našeg tima.

Tako je bilo i na sredini poslednje četvrtine, kada je Sonja Petrović trojkom donela Srbiji i plus osam - 67:59!

Francuskinje su uzele tajm-aut, koji im je doneo rezultat. Uz to je i Sonju Petrović počeo polako da sustiže umor, promašila je par šuteva, pa je Francuska opet uhvatila priključak.

Na tri minuta pre kraja, Ana Dabović prekida seriju rivalki, pogađa za 69-64. Francuska ne koristi sledeći napad, a Ana nemilosrdno odgovara - 71:64! Dva minuta do kraja!

Uspele su naše reprezentativke da se odbrane, Danijel Pejdž je najpe uhvatila loptu u odbrani, da bi zatim realizovala napad za 73-64! Minut i po do kraja!

Usledio je još jedan tajm-aut Francuskinja, ali ovog puta bez efekta, Srbija je održala prednost i zasluženo slavi titulu!!!

Ana Dabović je meč završila sa 25 poena, a Sonja Petrović sa 22. Uz njih, dvocifrena je bila i Danijel Pejdž sa 12 poena.

28.06.2015.

Srbija u finalu Evropskog prvenstva!

Ovo je najveći uspeh u istoriji ženske košarke u Srbiji i prva medalja koja može da bude i najsjajnija.Posle utakmice sa dosta preokreta velike drame u finišu Srpkinje su pokazale srce, hrabrost i lucidnost i zalsuženo su slavile i boriće se za zlato u nedelju od 19.00 sa pobednikom meča Španija - Francuska.Obe selekcije su se tokom meča često smenjivale u vođstvu, ali su izabranice Marine Maljković krajem treće deonice napravile seriju i stekle prednost koju nisu ispustile do kraja.Beloruskinje su uspele da u finišu unesu neizvesnost, iako su imale pet poena deficita 48 sekundi pre kraja, ali se u poslednjem napadu spetljala Amerikanka Harding i Srbija je uspela da se odbrani i obezbedi mesto među dve najbolje ekipe Evrope.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Ana Dabović, koja je upisala 21 poen, Jelena Milovanović je postigla 14, dok je Sonja Petrović uz 14 poena pridodala i devet skokova.U sastavu Belorusije, Jelena Leučanka je imala dabl-dabl učinak, sa 22 poena i 11 skokova, a 11 poena je upisala Katarina Snitsina.Ovo je prvo finale u kojem ćemo nastupati pod ovim imenom, a prethodno je Jugoslavija igrala finale 1991. godine protiv SSSR-a.

Bilo kako bilo, medalja je u džepu! Bravo devojke!!!

SRBIJA: Radočaj, Petrović 14 (9 sk), Čađo, Krnjić, Jovanović, Milovanović 14 (7 sk), Butulija 9, Ajduković, Topuzović, M. Dabović 12 (4 sk), A. Dabović 21 (3 as), Pejdž 4 (8 sk).

BELORUSIJA: Papova 7, Kudrašova, Snitsina 11 (4 as), Risikava, Lihtarovič 11, Ziuzikova 5, Veramejenka 4, Leučanka 22 (11 sk, 4 as), Harding 10 (6 as), Troina, Trafimava 2, Ivaščanka.